Jaki budżet na wesele?

0
262

Nie musisz poślubić księcia Walii tylko po to, aby ślub, o którym marzysz; chociaż faktyczne poślubienie księcia Walii jest zawsze częścią ślubnego marzenia każdej kobiety. Kluczem jest (1) znalezienie osób, które mogłyby zaoferować usługi, których szukasz, w jak najmniejszej ilości na rynku i (2) nauczenie się, jak właściwie rozdzielać pieniądze, lub innymi słowy, nauczyć się budżetować.

Pierwszy jest łatwy. Wszystko, co musisz zrobić, to scout, scout, scout: w Internecie, sklepach z używanymi rzeczami i lokalnych rynkach. Wyzwanie polega na drugim. Budżetowanie wesel jest trudne. Budżetowanie wesel nie polega tylko na znalezieniu najtańszych materiałów eksploatacyjnych. Zaczyna się od dzielenia pieniędzy na procenty i umieszczania ich we właściwych miejscach.

The Great Three

1. Jedzenie i miejsce
2. Sukienka
3. Fotografia

JEDZENIE

Duży procent budżetu ślubu przeznacza się na Wielką Trójkę. Jedzenie musi być przepyszne dla gości, a miejsce lub recepcja muszą dobrze wyglądać podczas fotografowania. Wesela we wnętrzach muszą mieć przynajmniej miejsce, w którym można sfotografować gości i pary. Nie marnuj swojego budżetu na wesele dzięki strefom recepcyjnym, które oferują tylko jadalnię; wybierz te, które oferują lobby lub niektóre części zakładu, które mają eleganckie i stylowe tło.

SUKIENKA

Nie chcesz wyglądać jak okno zasłonięte zasłonami w dniu ślubu, ani aby twoje druhny były tak zwanymi poduszkami do chodzenia. Przeznacz dwadzieścia pięć procent budżetu ślubnego na ubranie. Sukienka mówi, czy masz gust.

FOTOGRAFIA

Tak. To nie zaproszenie na ślub, to nie rozrywka, to nie pamiątki. Dwadzieścia pięć procent budżetu ślubnego musi zostać przeznaczone na fotografię.

Po zjedzeniu wystawnych posiłków, przełknięciu drinków, noszeniu i praniu sukienki, jedyne, co sprawi radość parze i gościom po tym, jak wszystkie imprezy się skończyły, to zdjęcia. W nadchodzących latach zdjęcia będą oglądane z radością przez ówczesnego narzeczonego, pana młodego i na nowo, a także przez ich dzieci i wnuki.

PROCENT

Trzydzieści procent (30%) budżetu na ślub idzie na jedzenie i miejsce, dwadzieścia pięć procent (25%) budżetu na ślub trafia do fotografa, a dwadzieścia pięć procent (25%) budżetu na ślub idzie na sukienkę .

Trzymaj się tej taktyki budżetowania ślubu. Nie, jeśli nie ma żadnych ale. Nie przepłacaj za pamiątki lub zaproszenia. Możesz nawet stworzyć własny, aby zmniejszyć koszty. W okolicy znajduje się wiele sklepów z pamiątkami, które mogą dać Ci inspirację na własne prezenty ślubne. Kup jeden i kup surowce do jego produkcji w lokalnych supermarketach lub sklepach z artykułami biurowymi. Pomoże to zmaksymalizować budżet ślubny.

Dla rozrywki możesz poprosić przyjaciół, którzy mogą wypiąć Mariah Carey, aby zaśpiewali na noc; zbyt rozmowny urzędnik jako gospodarz. Jeśli masz przyjaciela, który pracuje dla cyrku, nie proś go o przyprowadzenie słonia na magiczny pokaz; zrobi gołąb i królik.