Dziewięć sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na fotografii ślubnej

0
332

Wesela to niezapomniane wydarzenia, które pary i ich rodziny chcą zapamiętać na zawsze, i jaki jest lepszy sposób na uchwycenie tych chwil niż za pomocą aparatu. Wesela mogą zniknąć, ale uczucie radości pozostanie na zawsze dzięki cudownym chwilom utrwalonym na filmie. A wydatki na fotografię nie powinny być zbyt wysokie, jeśli chcesz mieć najpiękniejsze zdjęcia w dniu ślubu. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć tworzyć świetne zdjęcia przy ograniczonym budżecie.
1. Zatrudnienie profesjonalnego fotografa jest najlepszą opcją, ponieważ ma on sprzęt, doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie. Rozejrzyj się więc po okolicy w poszukiwaniu profesjonalnych fotografów, którzy odpowiadają Twoim potrzebom, i nie pobieraj zbyt wysokich opłat.
2. Jeśli wybierzesz powyższą opcję, przeprowadź wiele badań dotyczących ceny, portfela i wszystkich zachowań wybranych przez ciebie fotografów. Nie porównuj ich tylko pod względem ceny. Zwróć uwagę na jego portfolio. Czy zdjęcia są profesjonalne i wyjątkowe? Obserwuj jego profesjonalizm, pytając swoich byłych klientów (jeśli go znasz) o punktualność i zachowanie. Czy zdążył na ich ślub? Czy ustalenia zostały wykonane płynnie? Czy mieli później jakieś spory dotyczące ceny? Czy był uprzejmy czy apodyktyczny podczas robienia zdjęć? Zadawanie pytań nie tylko o jakość jego pracy, ale także o jego profesjonalizm i osobowość w znacznym stopniu determinuje Twoją ogólną satysfakcję i zapewni, że każdy dolar, który mu zapłacisz, będzie tego wart. Nie chcesz, żeby ktoś, kogo wynająłeś, zachowywał się zrzędliwie i zrujnował twój ważny dzień, prawda?
3. Zarezerwuj jak najwcześniej, powiedzmy 6 miesięcy od dnia. W ten sposób nie będziesz musiał martwić się o innych klientów, którzy mogą go również potrzebować tego samego dnia co twój ślub.
4. Zatrudnij studenta fotografii na pobliskim uniwersytecie. On / ona jest bardziej niż chętny do podjęcia się twojego zadania i uwolnienia swojej kreatywności. Na ile to możliwe, najpierw spójrz na jego prace i obserwuj jego osobowość.
5. Zbierz przyjaciół na przyjęciu przedślubnym i pozwól mu zrobić tobie zdjęcia.
6. Postaraj się zachować negatywy dla siebie, abyś mógł je przedrukować i edytować, jeśli chcesz. Możesz nawet użyć zdjęć, aby później spersonalizować kartki z podziękowaniami, które pokazują gościom na weselu.
7. Poproś gości, aby robili zdjęcia tyle, ile chcą, kładąc jednorazowe aparaty na stołach podczas przyjęcia.
8. Niech utalentowany członek rodziny zrobi ci zdjęcia. Obecnie dzięki aparatom cyfrowym i edytorom zdjęć przeciętne osoby mogą bardziej niż kiedykolwiek robić świetne zdjęcia.
9. Poproś o pomoc przyjaciół, którzy niedawno wzięli ślub. Porady od nich z pewnością bardzo ci pomogą, ponieważ przeszli przez to, przez co teraz przechodzisz. Poproś o referencje, jeśli znają fotografów, którzy pasują do twoich kwalifikacji.
Pierwszą najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać przy ustalaniu budżetu dla fotografa ślubnego, jest najpierw porozmawianie z partnerem i wcześniejsze określenie wymagań oraz liczby wydruków, które chcesz wykonać. Następnie poszukaj opłacalnych alternatyw. Wykonaj dużo badań i rozsądnie porównaj swoje wybory.